Jsme průkopníky ve využívání živých buněk pro výrobu biologických léčiv. Naše inovace otevřely dveře novým možnostem léčby. Zaměřujeme se na vývoj inovativních léků v oblastech onkologie, zánětů, kardiovaskulárních a vzácných onemocnění.

Snažíme se udržovat přední pozici v biotechnologickém průmyslu a neustále inovovat. Máme široké portfolio léčivých přípravků a mnoho rozpracovaných výzkumných projektů. Ty nás vedou k vývoji nových generací léčiv, abychom mohli lépe sloužit pacientům, neustále zlepšovat jejich životy a podporovat budoucnost zdravotnictví.


Amgen v České republice

Pobočka společnosti Amgen v České republice byla založena v roce 2004. Tým více jak 80 zaměstnanců aktivně působí na poli klinických studií, vzdělávání lékařů, budování spravedlivého zdravotnického systému a především přináší českým pacientům moderní a účinné léčivé přípravky.

Více o našem Poslání a hodnotách

Více o Vedení pobočky v ČR

  • O videu

  • Zobrazit přepis

Čím se Amgen odlišuje – naši lidé, naše hodnoty

Autentické výpovědi našich zaměstnanců o tom, jak v Amgenu pracujeme, jaké jsou naše hodnoty a co je naším posláním.

Rytmus života se odvíjí v neustále se měnícím tempu. Některé okamžiky zůstanou zamlžené. Jiné plynou jen velmi pomalu. “Já jsem měl dvě blokády, které byly asi na 90 až 95 %.”…“Můžete mít rakovinu.”… “A mě diagnostikovali mnohočetný myelom.” Ale bez ohledu na životní tempo není nic cennějšího než čas, který máme k jeho prožití, a příležitost prožít každý okamžik naplno. Proto v Amgenu směřujeme rychle vstříc budoucnosti bojem proti nejtěžším nemocem. Díky svým kořenům v biotechnologické revoluci jsme dnes jednou z předních světových nezávislých biotechnologických společností. V každém desetiletí naší existence posouváme hranice lékařského výzkumu, vyvíjíme účinné terapie a spolehlivě je přinášíme pacientům. Bojujeme proti nejtěžším nemocem jako jsou rakovina, srdeční choroby, astma a osteoporóza, abychom pomohli milionům lidí na celém světě. Chemoterapie a nová kombinace léků byla tím, čemu jsem připisoval dík za to, že mi tak rychle odezněly příznaky. Žijeme v nové éře lidského zdraví. A společnost Amgen i nadále urychluje tempo změn - funguje udržitelně a čerpá z vlastních hlubokých znalostí vědy, abychom překonali to, co je dnes známo. Pronikáme do rozsáhlé knihovny lidských a genetických údajů, abychom odhalili nové poznatky o léčbě onemocnění. “Věřím, že Tony by tu s námi ještě byl, kdyby se mu dostalo řádné péče. Nepřála bych nikomu jinému zažít to, čím jsme si prošli.” Vytváříme nové léčebné postupy, které jsou přesnější a personalizovanější než kdy dříve, a vyvíjíme léky, které účinkují inovativním způsobem. Dokáží například léčbu zacílit na více míst v těle současně. Strojové učení a umělá inteligence nám pomáhají vyrábět léky rychleji a efektivněji tak, že nám pomáhají předvídat, které molekuly budou bezpečné a účinné. Také odstraňujeme bariéry, které omezují spravedlivý přístup ke zdravotní péči, aby naše léky byly dostupné více pacientům po celém světě. Posláním společnosti Amgen je sloužit pacientům, protože chceme, aby rytmus našich životů stále pokračoval. Chceme, abyste si vy i vaši blízcí naplno užívali každý okamžik života a mohli se spolehnout, že ještě spoustu dalších zažijete.